Park Hotel Principe
- Via Montalbano 19 Collina d'Oro Lugano 6925 CH
- Tel.866 430 2692
-
Priser
- Bilder
- Gästrecensioner
- Karta
- Hotellets faciliteter
- Hotellinformation
- Hotellregler
Rumstyp Bokningar {{room.name}}{{room.bedding.join(", ")}}
Rumsfaciliteter
{{room.bedding.join(', ')}}
Rumstyp Villkor {{rateColumnTitle}} Bokningar {{room.images.length}}{{room.name}}{{room.bedding.join(", ")}}
{{i18n.inHighDemand}}
{{getLowAvailabilityText(room.availability)}}
- {{rate.policy.refundable ? i18n.refundable : i18n.roomPolicy}}
- {{rate.promotion}}
- {{i18n.taxIncluded}}
- {{amenity.description}}
- Betala senare!
- Installments available
{{price(rate.strikethrough)}}
{{price(rate.price)}}
{{price(rate.price_including)}} {{i18n.includingTaxesFees}}
{{i18n.todaysValueDeal}}
{{getLowAvailabilityText(room.availability)}}
{{i18n.available}}
Rumsfaciliteter
{{room.bedding.join(', ')}}
{{i18n.roomType}} {{i18n.conditions}} {{rateColumnTitle}} {{room.roomName}}- Pay Later!
- {{i18n.taxIncluded}}
- {{i18n.vioPackageAmenity[amenity]}}
{{price(getVioRate(room.rate))}}
{{i18n.viewdeal}} {{i18n.available}}
{{i18n.comparableHotelsAvail.replace('%0%', city.name)}}
{{i18n.comparableHotelAvail.replace('%0%', city.name)}}
{{i18n.showAllNrHotels.replace('%1%', city.name)}}{{i18n.allHotelsIn.replace('%0%', totalInCity).replace('%1%', city.name)}}{{hotel.name}}
{{hotel.location.city}}, {{hotel.location.state}}, {{hotel.location.country}}
- {{getDistance(hotel.distanceMeter)}}
- Gratis wi-fi
- {{i18n.petFriendly}}
- {{i18n.indoorPool}}
- {{i18n.outdoorPool}}
- {{i18n.spa}}
{{i18n.fromPrice}}{{price(hotel.strikethrough)}}{{price(hotel.price)}}{{getPriceUnit()}}- Hotellrum :
- 42
Översikt
LägeLäs MerPark Hotel Principe ligger i Lugano (i området Loreto), en fem minuters bilfärd från både Luganosjön och Hermann Hesse-museet. Detta hotell med golfbana ligger 2,5 km från Casa Camuzzi och 2,5 km från Hermann Hesse museum och stiftelse.
HotellrumKänn dig som hemma i ett av de 42 luftkonditionerade rummen med minibarer. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och bidéer. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord.
Bekvämligheter på anläggningenHär erbjuds många alternativ för fritidsaktiviteter, som bland annat utomhustennisbanor, bastu och fitnesscenter. Detta hotell i art décostil har även gratis wi-fi, barnpassning mot en avgift och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer.
RestaurangHotellets gäster kan avnjuta en middag på Cafè Leopoldo eller ta det lugnt på rummet med rumsservice (under begränsade tider). Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.30.
Övriga bekvämligheterGäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och kemtvätt/tvättjänster. Planerar du ett event i Lugano? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 108 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Gäster har tillgång till hämtning vid järnvägsstationen mot en avgift och avgiftsfri parkering finns tillgänglig på plats.
- {{specialAmenity}}
Recensioner
{{displayRating(reviewsContent.summary.overall_rating)}}/5{{getReviewLabel(reviewsContent.summary.overall_rating)}}{{reviewsContent.summary.overall_count}} recensioner{{displayRating(reviewsContent.summary.cleanliness)}}/5Renlighet{{displayRating(reviewsContent.summary.service)}}/5Staff & Service{{displayRating(reviewsContent.summary.amenities)}}/5Amenities{{displayRating(reviewsContent.summary.condition)}}/5conditions & facilities{{Math.round(review.rating)}}/5 {{ getReviewLabel(review.rating)}}
{{reviewDateFormat(review.date_submitted)}}
{{review.text}}
{{review.reviewer_name}}
{{getTripReason(review.trip_reason)}}, {{getTravelCompanion(review.travel_companion)}}
Hotellets faciliteter
{{category.title}}
- {{amenity.label}}
- {{amenity.label}}
Hotell information
Hotellregler
{{ title }}
Stäng{{content}}