Hôtel Château Cléry
- Rue du Chateau Hesdin-l'Abbe 62360 FR
- Tel.866 430 2692
-
Priser
- Bilder
- Gästrecensioner
- Karta
- Hotellets faciliteter
- Hotellinformation
- Hotellregler
Rumstyp Bokningar {{room.name}}{{room.bedding.join(", ")}}
Rumsfaciliteter
{{room.bedding.join(', ')}}
Rumstyp Villkor {{rateColumnTitle}} Bokningar {{room.images.length}}{{room.name}}{{room.bedding.join(", ")}}
{{i18n.inHighDemand}}
{{getLowAvailabilityText(room.availability)}}
- {{rate.policy.refundable ? i18n.refundable : i18n.roomPolicy}}
- {{rate.promotion}}
- {{i18n.taxIncluded}}
- {{amenity.description}}
- Betala senare!
- Installments available
{{price(rate.strikethrough)}}
{{price(rate.price)}}
{{price(rate.price_including)}} {{i18n.includingTaxesFees}}
{{i18n.todaysValueDeal}}
{{getLowAvailabilityText(room.availability)}}
{{i18n.available}}
Rumsfaciliteter
{{room.bedding.join(', ')}}
{{i18n.roomType}} {{i18n.conditions}} {{rateColumnTitle}} {{room.roomName}}- Pay Later!
- {{i18n.taxIncluded}}
- {{i18n.vioPackageAmenity[amenity]}}
{{price(getVioRate(room.rate))}}
{{i18n.viewdeal}} {{i18n.available}}
{{i18n.comparableHotelsAvail.replace('%0%', city.name)}}
{{i18n.comparableHotelAvail.replace('%0%', city.name)}}
{{i18n.showAllNrHotels.replace('%1%', city.name)}}{{i18n.allHotelsIn.replace('%0%', totalInCity).replace('%1%', city.name)}}{{hotel.name}}
{{hotel.location.city}}, {{hotel.location.state}}, {{hotel.location.country}}
- {{getDistance(hotel.distanceMeter)}}
- Gratis wi-fi
- {{i18n.petFriendly}}
- {{i18n.indoorPool}}
- {{i18n.outdoorPool}}
- {{i18n.spa}}
{{i18n.fromPrice}}{{price(hotel.strikethrough)}}{{price(hotel.price)}}{{getPriceUnit()}}- Hotellrum :
- 27
- Hotellkedja :
- Najeti Group
Översikt
LägeLäs MerHôtel Château Cléry ligger i Hesdin-l'Abbe på strandpromenaden, ett stenkast från Regionala naturpark av Caps och Opal Marsh och en 4 minuters bilfärd från Hardelotskogen. Detta hotell med historisk profil ligger 7,5 km från Château d'Hardelot och 10,1 km från Casino Golden Palace.
HotellrumKänn dig som hemma i ett av de 27 rummen med LCD-tv. Sängen har memory foam-madrass och sängtillbehör av högsta kvalitet. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan satellitkanaler står för underhållningen. Privat badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar.
Bekvämligheter på anläggningenNjut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi.
RestaurangDu kan äta middag på hotellets restaurang Le Berthier, som specialiserar sig på regionala rätter, eller ta det lugnt på rummet med rumsservice. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.00.
Övriga bekvämligheterGäster har tillgång till bland annat gratis dagstidningar i lobbyn och flerspråkig personal. Planerar du ett event i Hesdin-l'Abbe? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 121 kvadratmeter, däribland konferensrum och mötesrum. Begränsad parkering erbjuds på plats.
- {{specialAmenity}}
Recensioner
{{displayRating(reviewsContent.summary.overall_rating)}}/5{{getReviewLabel(reviewsContent.summary.overall_rating)}}{{reviewsContent.summary.overall_count}} recensioner{{displayRating(reviewsContent.summary.cleanliness)}}/5Renlighet{{displayRating(reviewsContent.summary.service)}}/5Staff & Service{{displayRating(reviewsContent.summary.amenities)}}/5Amenities{{displayRating(reviewsContent.summary.condition)}}/5conditions & facilities{{Math.round(review.rating)}}/5 {{ getReviewLabel(review.rating)}}
{{reviewDateFormat(review.date_submitted)}}
{{review.text}}
{{review.reviewer_name}}
{{getTripReason(review.trip_reason)}}, {{getTravelCompanion(review.travel_companion)}}
Hotellets faciliteter
{{category.title}}
- {{amenity.label}}
- {{amenity.label}}
Hotell information
Hotellregler
{{ title }}
Stäng{{content}}