Kartta - Phoenix Park

Kohteessa ja sen ympäristössä: Phoenix Park

Rannat

Yritysalueet

Kokoustilat ja hallintorakennukset

Perheaktiviteetit

  • Dublin Zoo

  • Croke Park

  • National Aquatic Centre

  • Clondalkin Leisure Centre (vapaa-ajan keskus)

  • The Wright Venue (yökerho)

  • Royal Irish Yacht Club (purjehdusseura)

Golfkentät

  • Hermitage Golf Club (golfkerho)

  • Newlands Golf Club (golfkerho)

  • Clontarf Golf Club

  • Grange Castle Golf Club (golfkerho)

  • Elm Park Golf and Sports Club (golf- ja urheilukerho)

  • Grange Golf Cub (golfkeskus)

  • Glenville Pitch and Putt Club (pienialainen golfkenttä)

  • Rathfarnham Golf Cub (golfkeskus)

  • Lucan Golf Club (golfkerho)

  • Hazel Grove Golf Course (golfkeskus)

  • Newcastle Golf Centre

  • Citywest Golf Course (golfkeskus)

  • Corrstown Golf Club

  • St. Anne's Golf Club (golfkerho)

  • Saggart Pitch and Putt Course (pienialainen golfkenttä)

  • Portmarnock Golf Club (golfkeskus)

  • Sutton Golf Club

  • Castlewarden Golf Club

  • Donabate Golf Club (golfkerho)

  • Beaverstown Golf Club (golfkerho)

Satamat

Historialliset rakennukset

  • Áras an Uachtaráinin presidentinlinna

  • Castleknock Castle (linna)

  • Drimnaghin linna

  • Swords Castle

  • Knockrosen talo

Sairaalat

  • Our Lady's Hospice (sairaala)

  • Cappagh National Orthopaedic Hospital

  • Bon Secours Hospital

  • St. Luke's Hospital (sairaala)

  • Highfield Healthcare

  • Leopardstown Park Hospital

  • National Rehabilitation Hospital

  • St. Columcille's Hospital (sairaala)

Monumentit

  • Glasnevinin hautausmaa

  • Marinon kasino

  • Castletown House (historiallinen rakennus)

  • Malahiden linna

  • James Joyce Tower (torni)

Museot

  • Irlannin kansallinen merimuseo

  • Dalkey Heritage Centre (museo)

  • Newbridge House and Farm

Puistot ja luonnonsuojelualueet

  • Phoenix Park

  • Kansallinen kasvitieteellinen puutarha

  • Tymon Park (puisto)

  • Sean Moore Park (puisto)

  • Corkagh Park (puisto)

  • Marlay Park

  • Blackrock Park (puisto)

  • Fernhill Gardens

  • Talbotin kasvitieteellinen puutarha

  • Killiney Hill Park (puisto)

Kauppakadut ja ostoskeskukset

  • Liffey Valleyn ostoskeskus

  • Henry Street Shopping District

  • Abbey Street

  • O'Connell Street

  • Grafton Street

  • Blanchardstown Shopping Centre (ostoskeskus)

  • Omni Parkin ostoskeskus

  • Village Green Shopping Centre (ostoskeskus)

  • The Square Tallaghtin ostoskeskus

  • Frascati Shopping Centre (ostoskeskus)

  • Blackrock Shopping Centre (ostoskeskus)

  • Art Alley

Urheilustadionit

  • Harold's Cross Stadium

  • Shelbourne Park Greyhound Stadium (stadion)

  • National Basketball Arena (koripallohalli)

  • Morton Stadium

  • Belfield Bowl (stadion)

  • Tallaght Stadium (stadion)

  • Leopardstown Racecourse (kilparata)

  • Fairyhouse Racecourse

Teatterit

  • Tallaght Civic Theatre (teatteri)

Rautatieasema

  • Heuston Train Station

  • Grand Canal Dock Dart Station

Yliopistot

  • Dublin City University (yliopisto)

  • Blackrock College (yliopisto)

  • UCD Micheal Smurfit Graduate Business School

Kohteessa ja sen ympäristössä Phoenix Park

Blainroe 49 Hotellit
47.9 km
Kilcoole 56 Hotellit
32.6 km
Rathnew 35 Hotellit
43.0 km
Wicklow 34 Hotellit
45.5 km
Skerries 64 Hotellit
29.4 km

Kaupungin Phoenix Park lähellä olevat hotellit

Dublin (DUB) 8.7 km

Suositeltavat hotellit lähellä maamerkkiä: Phoenix Park

Lisää hotelleja lähellä kohdetta: Phoenix Park

  • Ashling Hotel Dublin

    Ashling Hotel Dublin

    10-13 Parkgate Street Dublin 8, Dublin, D08 P38N, IE
    Näytä kartta

    Ashling Hotel Dublin sijaitsee keskustassa, ja Jameson Distillery Bow St. ja Guinness Storehouse 15 minuutin kävelymatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee... Lue Lisää

    9.4/10
    Loistava
    1019 arvioon
    2.6 km
    Ilmainen Wi-Fi
    Alkaen USD 267
    per huone / yötä kohti
    Valitse
  • Hilton Dublin Kilmainham

    Hilton Dublin Kilmainham

    South Circular Road Kilmainham, Dublin, D08 XAK3, IE
    Näytä kartta

    Hilton Dublin Kilmainham sijaitsee keskustassa, joten Kilmainham Gaol Historical Museum löytyy kivenheiton päästä ja Irish Museum of Modern Art (IMMA)... Lue Lisää

    9/10
    Loistava
    1005 arvioon
    1.8 km
    Ilmainen Wi-Fi
    Alkaen USD 299
    per huone / yötä kohti
    Valitse
  • Phoenix Park Hotel

    Phoenix Park Hotel

    38-39 Parkgate Street Dublin 8, Dublin, IE
    Näytä kartta

    Dublin Zoo ja Guinness Storehouse sijaitsevat 15 minuutin kävelymatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 1,7 km:n päässä kohteesta... Lue Lisää

    7.6/10
    Hyvä
    951 arvioon
    2.3 km
    Ilmainen Wi-Fi
    Alkaen USD 222
    per huone / yötä kohti
    Valitse
  • Destiny Student - Parkgate

    Destiny Student - Parkgate

    43 Montpelier Hill, Stoneybatter, Dublin, D07 XT61, IE
    Näytä kartta

    Phoenix Park sijaitsee 4 minuutin kävelymatkan päässä ja Guinness Storehouse 14 minuutin kävelymatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 1... Lue Lisää

    7.2/10
    Hyvä
    55 arvioon
    2.5 km
    Ilmainen Wi-Fi
    Alkaen USD 125
    per huone / yötä kohti
    Valitse
  • West County Hotel

    West County Hotel

    Lucan Road Chapelizod, Dublin, 20, IE
    Näytä kartta

    Phoenix Park sijaitsee 3 minuutin ja Guinness Storehouse 7 minuutin ajomatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 6,8 km:n päässä kohteesta Dublinin linna ja... Lue Lisää

    8.6/10
    Hyvä
    649 arvioon
    1.8 km
    Ilmainen Wi-Fi
    Alkaen USD 226
    per huone / yötä kohti
    Valitse
  • Art Deco House Dublin Close to City Centre

    Art Deco House Dublin Close to City Centre

    Dublin D10, Dublin, D10 PA40, IE
    Näytä kartta

    Guinness Storehouse ja Liffey Valleyn ostoskeskus sijaitsevat 10 minuutin ajomatkan päässä majoituspaikasta. Tämä loma-asunto sijaitsee 7,4 km:n päässä... Lue Lisää

    8/10
    Hyvä
    1 arvioon
    2.3 km
    Ilmainen Wi-Fi
    Lisätietoja tästä hotellista:
    Valitse
  • Dublin Vacation Rentals

    Dublin Vacation Rentals

    68 Tyrconnell Road Inchicore, Dublin, D08 EFP2, IE
    Näytä kartta

    Guinness Storehouse ja Phoenix Park sijaitsevat 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä huoneisto sijaitsee 4,5 km:n päässä kohteesta Dublinin linna ja 4,6 km:n... Lue Lisää

    8.6/10
    Hyvä
    30 arvioon
    1.6 km
    Ilmainen Wi-Fi
    Alkaen USD 264
    per huone / yötä kohti
    Valitse
  • Birch at Inchicore

    Birch at Inchicore

    Grattan Crescent, Apt. 13C, Dublin, IE
    Näytä kartta

    Guinness Storehouse ja Phoenix Park sijaitsevat 5 minuutin ajomatkan päässä. Tämä huoneisto sijaitsee 4,3 km:n päässä kohteesta Dublinin linna ja 4,4 km:n... Lue Lisää

    8/10
    Hyvä
    1 arvioon
    1.4 km
    Ilmainen Wi-Fi
    Lisätietoja tästä hotellista:
    Valitse
Lisää hotelleja lähellä kohdetta: Phoenix Park